AHG-CREW


 
ForumGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te marrim rrjet nga Ipko..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Abi-haCKer
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 154
Age : 25
Registration date : 04/04/2008

MesazhTitulli: Si te marrim rrjet nga Ipko..   Tue Jun 17, 2008 3:22 pm

Tutoriali nuk eshte qa i thjeshte dhe nevoitet shume pune qe te arrijm ne finish!
Kjo vlen vetem nese e dini mac address te njonje personi (shoki tuaj) qe perdor ipko net.

Poashtu duhet ta dini edhe userin dhe password te ati..!

Si ta gjej mac address?
Shkojm--> Start Run e shkruajm cmd dhe e shtypim enter... Pastaj tek ajo dritarja qe na hapet shendojme ipconfig /all
Pastaj tek e para Ethernet adapter Local Area Connection:
aty eshte Phypical Address dhe ajo eshte mac addresa shenone ne ndonje flete ate..
Tani ju duhet useri dhe passwordi...
Ia merrni edhe ate
Dhe pastaj vini ne shtepin tuaj

Por se pari shenone mac tuaj ne ndonje vend sepse nuk ben tju humb..

Tash:
Si ta vendosni mac addressen ne pc tuaj?
Fare e thjeshte Shkojm:
Properties ne My Network Places
Passtaj Properties ne Local Area Connection
Pastaj Configure
Pastaj Advanced
Pastaj Locally Administred Address
Aty ja heqim tik tek Not Present dhe ia vendosim tek ajo lart..
Tani tek hapsia ku nuk ka te shkruar asgje shenojm mac addressen por e shenojm pa ato shenjat "-" vetem numrat dhe shkronjat me rend...

Pastaj klikojm ne iconen e ipko net ne detskop dhe aty tek useri shenojm userin e viktimes dhe posht password...
Dhe behemi connect pastaj kemi rrjet 100% te sigurt
Por nese viktima eshte i lidhur me internet nuk mundemi te behemi connect (dmth kush arrin te behet i pari fiton)

Ps. Mos e humbni mac adresen tuaj sepse qe te perdorni rrjetin tuaj perseri duhet qe ta vendosni mac tuaj aty ku tregoma si me ndrrua mac dmth e ktheni tuajen..!


Kjo metod sherben 100%..

Ja ju tregoj edhe nje email qe ka ardh ne imbox te te gjithe konsumatoreve te Ipko NetI nderuari Z XXX,

Pėr shkak tė shume keqpėrdorimeve prej anės klientėve,ne kemi qenė tė detyruar tė filtrojmė MAC adresat(adresė e harduerit ose identifikues unik pėr kartelė tė rrjetit e cila gjendet ne PC,ajo i ndihmon serverit tė autentifikoj nėse ėshtė ajo PC e lejuar te qaset ne rrjet).

Gjate rimbushjes tė llogarisė tuaj kjo adresė regjistrohet nė bazat tona,dhe sapo serveri e vėren njė adrese e cila ėshtė e ndryshme nga ajo gjatė sė cilės ėshtė rimbushur llogaria,kartela juaj bllokohet.
Kėshtu qė edhe nėse dikush ėshtė i njoftuar pėr user-in dhe password-in tuaj,nuk ekziston rreziku nga keqpėrdorimet pasi qė ne bazėn tonė ėshtė regjistruar MAC adresa e kompjuterit nė tė cilin ėshtė rimbushur llogaria.

Pėr ndihmė eventuale teknike ju lutemi qė atė, ta kėrkoni nė numrat vijues:


Shėrbimi DUO
[b]038/20 30 40 51


Shėrbimi Biznes
[b]038/20 30 40 52apo nė email-at vijues:


[b]support@ipko.net


[b]kujdesi@ipko.net


teknika@ipko.netPėr ēėshtje administrative ju lutem tė kėrkoni ndihmesė nė numrin vijues:

[b]038/20 30 40 55

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin tuaj.
[/size]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ahg-crew.4umer.com
 
Si te marrim rrjet nga Ipko..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AHG-CREW :: E-Books & Tutorials-
Kėrce tek: