AHG-CREW


 
ForumGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Aktivizimi i GPRS dhe MMS ne Ipko!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Abi-haCKer
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 154
Age : 25
Registration date : 04/04/2008

MesazhTitulli: Aktivizimi i GPRS dhe MMS ne Ipko!   Sun Apr 13, 2008 6:34 pm

Ketu do te mesoni si ta aktivizoni GPRS-ne dhe MMS-in ne telefonine mobile Ipko!

Fillimisht veprojme keshtu:

1. Per aktivizim te GPRS
Shkruajm ni sms ne nr.: 123 dhe e shkuajm "Plus GPRS"
2. Per aktivizim te MMS
Shkruajm ni sms ne nr.: 123 dhe e shkuajm "Plus MMS"


(pas dergimit te secilit sms, ju vjen konfirmimi se sherbimet per MMS dhe GPRS u jane aktivizuar)

Tani konfigurimi ne telefon!!!

1. Per GPRS

Name: IPKO
Bearer: GPRS
APN: ipko
Proxy IP: 213.229.249.040 (ose nese nuk ju pranon shifren e fundit 040 e beni vetem 40)
Port: 8080
URL:
http://www.google.com/m?=hl=en

2. Per MMS

Profile name: IPKO MMS
Server URL:
http://mms.ipko.net
Proxy: Enalble
IP Adress: 213.229.249.040 (ose nese nuk ju pranon shifren e fundit 040 e beni vetem 40)
Port: 8080
APN: ipko
Version: 1.2 (300KB)


Info: Sherbimi MMS eshte pa pagese ne nje afat te pacaktuar, pasi eshte oferte promovuese!

P.S. Mos dilni jasht temes, nese keni me pyet dicka n'lidhje me konfigurimin e internetit apo mms-it ne Ipko, urdheroni, e mos boni pyetje ne lidhje me traktora e per Vala!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ahg-crew.4umer.com
arianPro
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: s   Sun Nov 09, 2008 11:29 am

A vlen hala qiky sen ?... se koka i postum moti Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Aktivizimi i GPRS dhe MMS ne Ipko!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AHG-CREW :: Phone Box-
Kėrce tek: