AHG-CREW


 
ForumGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si me i lidh 2 pc ne nje rrjet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Abi-haCKer
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 154
Age : 25
Registration date : 04/04/2008

MesazhTitulli: Si me i lidh 2 pc ne nje rrjet   Sun Apr 06, 2008 11:01 am

Si Me I Lidh 2 PC Ne Rrjet

--------------------------------------------------------------------------------

Kablli kryq quhet "cross over" nese planifikon ta blesh ne shitore. Ne te dy anet e kabllit jane konektore te njejte RJ-45, vetem fijet jane te lidhura ndryshe.
Konfigurimi i kompjuterit te pare:
IP: 192.168.0.1
Subnet mask: 255.255.255.0

Konfigurimi i kompjuterit te dyte:
IP: 192.168.0.2
Subnet mask: 255.255.255.0

Ne te dy kompjuteret e shenon workgroup-in me emer te njejte dhe aktivizon file & print sharing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ahg-crew.4umer.com
 
Si me i lidh 2 pc ne nje rrjet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AHG-CREW :: E-Books & Tutorials-
Kėrce tek: