AHG-CREW


 
ForumGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rrite Shpejtesine E Hard-diskut

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Abi-haCKer
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 154
Age : 25
Registration date : 04/04/2008

MesazhTitulli: Rrite Shpejtesine E Hard-diskut   Sun Apr 06, 2008 10:57 am

Ja nje TUtO nga une qysh me rrit shpejtesine e HARD-DISKUT.Une nuk i mar pergjegjsin nese juv dodh diqka PC tuaj.

Kryeni ket veprim vetem nese PC i juaj osht 256mb RAM ose me i lart.
shkoni te START pastaj shkoni RUN edhe e shkruni SYSEDIT.EXE
->qelen 4 dritare .e lyp dritaren me emrin system.ini
kerkoni deri en Fund te dritares edhe lypne
nje rresht ku shkrun [386enh].
atyh e shtyp ENTER per me dal me ni rresht tri dhe ne at rresht shkruani Irq14=4096

Pastaj shkoni te FIle edhe bonja SAVe .
Ndryshimet do te verehen pasi tja boni REBOOT.

VEREJTJE:sipas disa te dhenav kjo METOD osht per diska IDE drives ,por sipas te disa te dhenav me te reja kjo osht e mundshme edhe per SCSI disks.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ahg-crew.4umer.com
 
Rrite Shpejtesine E Hard-diskut
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AHG-CREW :: E-Books & Tutorials-
Kėrce tek: