AHG-CREW


 
ForumGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mozilla Firefox 30 her ma i shpejt!!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Abi-haCKer
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 154
Age : 25
Registration date : 04/04/2008

MesazhTitulli: Mozilla Firefox 30 her ma i shpejt!!!   Sun Apr 06, 2008 10:54 am

Ketu do te mesoni si ta bejme Mozilla Firefox me te shpejte. Krejt cka duhet te beni eshte t'i konfiguroni disa opcione te Mozilla Firefoxit (te cilit do version) permes se cilave mund te keni qasje me te shpejte neper faqet e internetit.


1. E hapni Mozilla Firefoxin dhe ne adress bar (vendin ku e shkruani adresen), ju shkruani kete:

Kodi:
about:config

2. Do ti shihni shume opcione tani, por ato qe neve na nevojiten jane vetem tri, dhe ato jane (keto i gjeni duke bere copy/paste te Filter):

Kodi:
network.http.pipelining
network.http.proxy.pipelining
network.http.pipelining.maxrequests
3. Pasi ti gjeni, veproni keshtu:

3.1. network.http.pipelining ---- TRUE (klikoni dy her mbi te dhe behet TRUE)

3.2. network.http.proxy.pipelining --- TRUE (vepro si ne numrin 1)

3.3. network.http.pipelining.maxrequests --- 30 (vepro si ne numrin 1)


4. Pasi ti keni bere keto, klikoni nehapesiren boshe te faqes ku gjendeni me tastin e djathte te mausit, dhe:

Kodi:
New --- > Integer
Emrin ja vendosim: nglayout.initialpaint.delay

ndersa: Value: 0

Do ta shihni rezulatatin se sa me shpejt punon Firefoxi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ahg-crew.4umer.com
 
Mozilla Firefox 30 her ma i shpejt!!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AHG-CREW :: E-Books & Tutorials-
Kėrce tek: