AHG-CREW


 
ForumGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Per ta thyer passwordin e kompjuterit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Abi-haCKer
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 154
Age : 25
Registration date : 04/04/2008

MesazhTitulli: Per ta thyer passwordin e kompjuterit   Sun Apr 06, 2008 8:25 am

1.kur e hapni kompjuterin del welcome edhe per ta shkruajtur passwordin ne ate moment kur e lyp kompjuteri passwordin nga ju shtypni ctrl alt dhe delete , ctrl dhe alt duke i mbajtur shtypur dhe deleten e shtypni dy her dhe del diqka tjeter
2. Ku shkruan (user name):shkruani administrator
3.ndersa passwordin ku e lyp leni shprast dhe mbasi te shkruani administrator te user name: shtypni enter dhe kompjuteri do te hapet por hapet nga administratori dhe pastaj
4.shkoni start,control panel,user accounts dhe aty na del guest dhe emri i atij personit se si e ka bere emrin e kompjuterit pastaj klikoni te emri i atij personit dhe aty del change name new password etj etj ju shkoni remove password dhe kur e beni kete punim e restartoni kompjuterin dhe u kry mo passwordin nuk do tju lyp keshtu ju ja keni thyer passwordin e kompjuterit
5.Por deshta mi ju kallxu edhe dicka nese kur e ka formatizu kompjuterin dhe ja ka qit administratorit passwordin nuk mundeni me hap kompjuterin por besoj se 90% te kompjuterave nuk kane password te administratorit

_____________________________________________________________
Menyra 2
Menyra e dyte eshte :
Startoni kompjuterin dhe gjate startimit ne kohen kur i njeh njesite, shtypni tastin F8
Pas paraqitjes se disa mundesive ju klikoni ne opcionin

Start computer in safe mode

Pasi te startoje kompjuteri ne safe mode, shkoni dhe krijoni nje administrator te ri (new account) pa kufizime me emrin tuaj dhe me passwordin tuaj.
Ristartoni kompjuterin dhe hyni si ne shtepine tuaj ne Windows.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ahg-crew.4umer.com
 
Per ta thyer passwordin e kompjuterit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AHG-CREW :: E-Books & Tutorials-
Kėrce tek: