AHG-CREW


 
ForumGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te shpejtojme Startimin e WINDOWS XP

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Abi-haCKer
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 154
Age : 25
Registration date : 04/04/2008

MesazhTitulli: Si te shpejtojme Startimin e WINDOWS XP   Sun Apr 06, 2008 8:21 am

Ju mundeni me shpejtu shpejtsin e startit te Windows Xp-s duke e dezaktivuar logon e boot-it. Per kete klikoni me butonin e djatht te mausit tuaj mbi ikonen MY COMPUTER tani zgjedhni komanden PROPERTIES.Pastaj shkoni tek ADVANCED dhe klikoni mbi SETTINGS tek rubrika STARTING AND RECOVERY. Pastaj klikoni te butoni EDIT te rubrika STARTING OF THE SYSTEM. Tani ju hapet dosja BOOT.INI qe ju duhet ta editoni .
Shtoni /noguiboot djathtas menjeher mbas /fastdetect , me nje hapsir(Space) ne mes te /fastdetect dhe /noguiboot .
E regjistroni editimin e boot.ini ose kur ta mbyllni ju pyt apo direkt me CTRL+S.
Pastaj e konfirmoni me OK-ej . Ristaroni kompjuterin dhe logoja nuk shqafet me ...

Per me kthy logon e Windows Xp-s ju duhet te veproni si me lart dhe duke fshi /noguiboot prej boot.ini dhe e regjistroni (e beni Save)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ahg-crew.4umer.com
 
Si te shpejtojme Startimin e WINDOWS XP
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AHG-CREW :: E-Books & Tutorials-
Kėrce tek: