AHG-CREW


 
ForumGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ..:Trick per Rapidshare! Lamtumir Premium:..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Abi-haCKer
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 154
Age : 25
Registration date : 04/04/2008

MesazhTitulli: ..:Trick per Rapidshare! Lamtumir Premium:..   Mon Jun 09, 2008 1:44 pm

Trick per Rapidshare! Lamtumir Premium:..
Ky eshte nje trik i ri per mos me prit ne rapidshare...
punon 100%

cka duhet te besh:

1. Se pari duhet ta downloadosh modified AOL 9.0 prej ketu:
Kodi:
rapidshare.com AOL_Modified.rar
ose

Kodi:
4shared.com/file/25584973/77a11b78/AOL_90part1.html
Kodi:
4shared.com/file/25585386/3578118b/AOL_90part2.html
pass : win32i3nt

2. Hape filen me Winrar

Kodi:
www.rarlab.com
3. Instalo AOL
Kliko nė meny kėtu pėr tė par dimensionin original tė imazhit. Dimensioni original ėshtė 800x400 kurse madhėsia 24 KB.


4. Pasi instalimi te kryhet 100% kliko ne New Members
Kliko nė meny kėtu pėr tė par dimensionin original tė imazhit. Dimensioni original ėshtė 800x500 kurse madhėsia 28 KB.


5. Zakonisht shfaqet 1 error, kliko ok
Kliko nė meny kėtu pėr tė par dimensionin original tė imazhit. Dimensioni original ėshtė 800x500 kurse madhėsia 37 KB.


6. Pastaj kliko ne 'Expert Setup'
Kliko nė meny kėtu pėr tė par dimensionin original tė imazhit. Dimensioni original ėshtė 800x500 kurse madhėsia 33 KB.


7. Pastaj kliko 'Add Location'

8. Aty mund te shkruash 'Home' apo cfare do qe deshiron
Kliko nė meny kėtu pėr tė par dimensionin original tė imazhit. Dimensioni original ėshtė 800x500 kurse madhėsia 33 KB.


9. Pastaj ketu e len ashtu sic eshte edhe klikon Next
Kliko nė meny kėtu pėr tė par dimensionin original tė imazhit. Dimensioni original ėshtė 800x500 kurse madhėsia 36 KB.


10. Tani e selekton 'HOME NETWORK" dhe pastaj klikon Next
Kliko nė meny kėtu pėr tė par dimensionin original tė imazhit. Dimensioni original ėshtė 800x500 kurse madhėsia 36 KB.


11. Pastaj kliko ne 'Sign on to AOL now'
Kliko nė meny kėtu pėr tė par dimensionin original tė imazhit. Dimensioni original ėshtė 800x500 kurse madhėsia 31 KB.


12. Tani e zgjedh 'You already have an AOL Screen name and Password'
Kliko nė meny kėtu pėr tė par dimensionin original tė imazhit. Dimensioni original ėshtė 800x500 kurse madhėsia 39 KB.


13. Tani nese nuk keni acount ne AOL shkoni ne
Kodi:
www.aol.com
14. Ketu shkoni ne 'Get free AOL mail'
Kliko nė meny kėtu pėr tė par dimensionin original tė imazhit. Dimensioni original ėshtė 800x500 kurse madhėsia 57 KB.


15. Pastaj i ndiqni hapat per t'u regjistruar, e mbushni formularin dmth.

16. Mos harroni qe ta lejoni mundesin ne Firewall qe mos ta bllokoj AOL

17. Tani pasi ta keni krijuar acontin, shkoni edhe beni SIGN ON aty ku e instaluat programin, e pasi te beni SIGN ON, hapne ndonje browser cfaredo qoft, dhe mund ta shikoni ip qe e keni dicka me 172.....

Tani merrni ndonje link te Rapidshare edhe filloni me downloadu, do e shikoni qe edhe shpejtesia eshte e njejt, dmth nuk limitim ne shpejtesi.

Pasi ta keni kryer downloadimin e pare, shkoni ne program edhe beni SIGN OFF

Tash beni SIGN ON perseri dhe vazhdoni me downloadimin e fajllit te dyt, e keshtu me radh, sapo perfundon downloadimi i ben SIGN OFF dhe prap SIGN ON edhe downloadon fajllin tjeter .....

VEREJTJE:

Mos e perdorni programin e AOL per te fshehur IP per qellime te tjera. AOL mban logs-et, keshtu qe mos u mundoni te mashtroni apo hakoni dicka perderisa e perdorni IP e AOL.


DICKA SHTES:

1. Kur ju del 'do you want to improve your connection?'
ju i thoni 'Remind me later'

2. Kur ju beni sign off software i AOL do te merr update, lejeni ta bej kete!

3. Ju nuk keni nevoj ta perdorni browserin e AOL se eshte shum i ngadalshem edhe shpesh nuk lidhet fare. Mund te perdorni Firefox, IE, Opera etj etj etj...

4. per tu regjistruar mund te perdorni per shete e adres e zip keto: beverly hills, 90201, california... por edhe mund te kerkoni per te tjera ne GOOGLE!

5. Mos harroni qe kjo ben edhe me ip statike edhe dinamike, keshtu qe ska nevoj te restohet modemi!


Kaq ishte...
Shfrytezojeni sa te mundeni...
shpresoj qe ky trik te kete jet te gjat

Tungi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ahg-crew.4umer.com
 
..:Trick per Rapidshare! Lamtumir Premium:..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AHG-CREW :: E-Books & Tutorials-
Kėrce tek: